Permos Araştırma Grupları,
çok yönlü öğrencilerin üretme noktası.

Bilime meraklı ve tutkuluyuz. Merak ettiğimiz bilimsel konuları, belirlediğimiz çalışma programları ile otodidaktik olarak çalışıyor, kolektif şekilde öğreniyor ve üretiyoruz.

Araştırma Süreçleri Nasıl İşliyor?

Araştırma Grubu Çağrıları


Çevre Biyoteknolojisi Araştırma Grubu

Başvuru Tarihleri: 16 - 25 Aralık 2020

Ekolojik sistemleri ve sorunları doğa bilimleri ve mühendislik bilimleriyle bütünleşik şekilde ele alarak biyoteknolojinin temellerini öğreneceğiz.
Öğren

Sık Sorulabilecek Sorular

1Çalışma süreci nasıl bir ortamda gerçekleşecek?
Çalışmalar pandemi süreci boyunca tamamiyle çevrimiçi buluşmalar ile yürütülecek. Pandemi sonrasında ise buluşmalarımızın bir kısmını yüz yüze gerçekleştireceğiz.

Araştırma sürecinin işleyişi hakkındaki bilgilendirmeye buraya tıklayarak ulaşabilirsin.
2İstanbul dışında yaşıyorum, katılabilir miyim?
Elbette katılabilirsin. Pandemi sonrasında gerçekleşecek yüz yüze buluşmalarda sizlerin de uzaktan bağlantısını sağlayacağız.
3Başvuru süreci nasıl gerçekleşir?
İlgili araştırma grubunun internet sayfasında başvuru formunu bulabilirsin. Çevre Biyoteknolojisi Araştırma Grubu'nun sayfası için buraya tıkla.

Başvuru süreci yazılı başvuru ve sözlü görüşmeden oluşmaktadır. Yazılı başvurun onaylanırsa sözlü görüşme için seninle iletişime geçeceğiz. Sözlü görüşme, çevrimiçi ortamda gerçekleşir.
4Araştırma Grupları'na başvuru koşulları nelerdir?
Tek koşulumuz bilime karşı meraklı ve tutkulu olmak.
5Çalışma süreci için İngilizce yeterliliğimiz ne seviyede olmalı?
Derdinizi anlatacak kadar :)

Tabii bizim derdimiz bilim olduğu için özellikle Teknik İngilizce bilginizin yüksek olması, araştırma sürecinde sizlere büyük kolaylıklar sağlar. Ancak endişe etmeyin, birlikte öğreneceğiz.

Cevabını bulamadığınız sorular için iletişime geçin.

iletisim@permos.org